Гвіздецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Про школу

DSC00327

Заклад заснований у 1959 році на базі дитячого будинку. У ньому навчається, виховується, отримує комплекс лікувальних корекційно-реабілітаційних заходів 117 дітей, більшість з яких має хронічні соматичні захворювання, порушення постави, залишкові явища ДЦП, тощо.

За період функціонування закладу змінилося 12 керівників. Діючий директор – Надія Вахняк, яка багато років очолює трудовий колектив інтернату, педагог за покликанням, учитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, заслужений працівник освіти України.

На території школи є два навчальних і два спальних корпуси, актова та спортивна зали, простора їдальня, ігровий майданчик зі штучним покриттям, виробничі майстерні, бібліотека, два комп’ютерні класи, кабінет ритміки, логопедичний кабінет, медичний блок, духовна світлиця.

Основне завдання школи-інтернату – це максимальна корекція та подолання вад у дітей з особливими потребами, розвиток можливостей дитини, практична підготовка до всіх сфер життєдіяльності людини в суспільстві, до самообслуговування.

Реалізуючи головне питання школи «Кожному учневі – цікаву справу в позаурочний час», педагоги спрямовують свої зусилля на трудову реабілітацію і соціальну адаптацію вихованців, на оволодіння ними однією з робітничих спеціальностей: столяра, швеї, гончара, шевця, городника, що мають найбільший попит у даному регіоні.

Багато випускників самореалізували себе в житті саме завдяки здобутій у стінах закладу спеціальності. Випускники інтернату продовжують навчання в ПТУ міст Коломиї, Городенки, Коршева, тощо.

Щороку вихованці закладу приймають участь у різноманітних виставках народних ремесел районного та обласного рівнів. Гордістю школи є музей народознавства «Берегиня», який щороку поповнюється творчими виробами, створеними руками дітей та їх наставників.